نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. Top | #1

شماره کاربر
    1469
    وضعيت
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    1.17
    تشکر شده 453 بار در 218 ارسال

به مناسبت هشتادمین سالروز تولد فروغ فرخزاد

دبیر ادبیات : شما دانشکده ادبیات رفتید؟

فروغ : نه. من ۹ کلاس درس خوندم و بعد هم رفتم هنرستان کمال الملک. دانشکده ای نرفتم.

دبیر ادبیات : پس شما چطوری می تونید شعر بگید؟

فروغ : من کارهای دیگه هم بلدم. مثلا بلدم با دست این اسپاگتی رو بخورم (برداشت گذاشت تو دهنش)

هر ساله در سالروز تولد فروغ ، به رسم احترام یاد میشود از بانویی که بدنیا آمد تا روزی سنت ها را شکسته و آزادانه از عشق سروده و از احساسات و نیازهای محبوس شده در سینه هزاران هم جنس خود ( زن ) بسراید تا شاید صدای آنان را به گوش جامعه مرد سالاری برساند که نمی توانستند بپذیرند که یک زن آزادانه از نیازهای جنسی و عاطفی خود سخن بگوید ..از درد جامعه ای میگفت که آبستن هزاران درد و ناهنجار اجتماعی بود .

فروغالزمان فرخزاد هشتم دیماه ۱۳۱۳ در خیابان معزالسلطنه در محله امیریه تهران به دنیا آمد. پس از گذراندن دبستان و دبیرستان به هنرستان بانوان رفت و خیاطی و نقاشی فراگرفت. تا سال سوم در دبیرستان “خسرو خاور” درس خواند. یکی از همکلاسیهای فروغ میگفت: زنگهای انشا برای فروغ بدترین ساعات درس بود؛ همیشه میگفت که من از انشا متنفرم و بیزارم چرا که معلم انشا همیشه او را توبیخ میکرد و میگفت: فروغ تو این ها را از کتابها میدزدی؟ فروغ گویا به خیاطی علاقهی وافر داشت و میگفت وقتی از خیاطی برمیگردم بهتر میتوانم شعر بگویم.

6 کاربر مقابل از ♥ mislove ♥ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

bia2skin (12-31-2014),great girl (12-31-2014),Mahi__X (01-01-2015),yasan_998 (12-31-2014),_Nazanin_ (01-01-2015),آیلین (12-31-2014)